Kalp nakli için kampanya başlatılmıştı: Esila Tüfekçi yaşamını yitirdi

Kalp rahatsızlığı nedeniyle 5,5 yıldır tedavi gören Esila Tüfekçi, 2 hafta önce Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesinde ECMO (kalbin veya akciğerin işini geçici olarak devralarak hastaya yaşam desteği sağlayan yaşam destek sistemi) cihazına bağlandı.

AA’nın haberine göre, uygun donör bulunan Tüfekçi’ye, dün yaklaşık 9,5 saat süren ameliyatla kalp nakli yapıldı. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Tüfekçi, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Çaykur Rizespor Kulübü, Tüfekçi’nin hayatını kaybetmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“U14 takımımızın antrenörü Hakan Tüfekçi’nin kızı Esila Tüfekçi’nin yaşam mücadelesini kaybettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Esila yavrumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere yakınları, sevenleri ve camiamıza başsağlığı dileriz.”

100 KİŞİ BAĞIŞÇI OLMUŞTU

6 yıldır nakil bekleyen 16 yaşındaki Tüfekçi için kampanya başlatılmıştı. Kampanya kapsamında 26 Nisan’da düzenlenen etkinlikte 100 kişi, organ bağışına dikkati çekmek için bağışçı olmuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir